“Hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz”

Misli com 2.lig Kırmızı grupta ligin bitimine 5 hafta kala şampiyonluğu garantileyerek TFF1. Lige yükselen Eyüpspor’un başkanı Murat Özkaya şampiyonluk öyküsünü sitemize anlattı. Genel Yayın yönetmenimiz Selahattin Ekrekli’ye konuşan Özkaya başarının sırrının ”kaybolan ruhun yeniden kazandırılması” olduğunu söyledi…

Selahattin Ekrekli: Öncelikle şampiyonluktan dolayı tebrik ederiz. Şöyle başlayalım! Neden Eyüpspor ve şampiyonluktaki başarının sırrı neydi?

Murat Özkaya: Neden Eyüpspor sorusu ile başlayalım isterseniz. Biz bu semtte doğduk büyüdük. Burası bir işçi semtidir aynı zamanda İstanbul’un en eski semtlerinden biridir. Osmanlı’dan öncesine Bizans’a kadar dayanan eski bir semttir. Eyüpspor’u alma sebebimiz, öncelikle bizim bu semtte doğmuş ve büyümüş olmamız. Eyüpspor’u aldığımızda hedefimiz bu statta çocukların ve gençlerin hayallerini oluşturmaktı. Bunun için bu göreve talip olduk ve geldik.

“RUH EKSİKLİĞİ VARDI”
Göreve geldiğimizde ilk önce bir ruh eksikliği vardı. Bu semti harekete geçirmek için eksik olan ruhu tekrar canlandırmak adına düğmeye bastık. Oluşturduğumuz takımın şampiyon olacağına inanıyorduk.

ARADA GİDİYORUZ”
Biz burada iki nesil bir arada gidiyoruz. Bir nesil benim. Bir nesil sonramız da Fatih Kulaksız arkadaşım. Hem yöneticim hem de kardeşim. Beraber iki nesili bir araya getirip bir güç oluşturduk. Bu güçle berber de önümüze şampiyonluk hedefi koyup yola çıktık.
2020 Eylül ayında başlayan hayat hikayemiz, 11 nisan 2021 itibariyle şampiyonlukla taçlandı. Hedefimiz buydu, yerine getirdiğimiz için mutluyuz.

Şampiyonluğun şifresi
“İYİ BİR KARAKTER ORTAYA KOYDUK”
Bu yola çıkarken şampiyonluk hedefi ile yola cıktık ve olacağımıza da inanıyorduk. Çünkü karakterli oyuncular, karakterli teknik adam ve çalışanlarımız vardı. Futbolda bu çok önemli. Bir karakter ortaya koymak lazım. Karakter koymadığınız taktirde (gençler karakter koymak nedir? diye sorarsa) Karakter koymak şu; işine sadık, işini sevmek, işine sarılmak ve ait olduğu camiaya saygı duymak. Bu çocuklar saydığımız bu kriterlerin hepsini yerine getirdi ve bunların tamamıyla da bir karakter oluşmuş oldu.
Devre arası ufak dokunuşlar yaptık. O dokunuşlarında faydasıyla ligin bitimine 5 hafta kala şampiyonluğumuzu ilan ettik.

Kaynak: https://www.sporlig.net/hayallerimizin-pesinden-kosmaya-devam-edecegiz/

Leave a comment