İbrahim Üzülmez: Acı çeke çeke maçları kazanacağız

Eyüpspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, 1-0 kazandıkları Adanaspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada 3 puan için mutlu olduklarını, ileriki haftalarda kazanma alışkanlığı olan bir Eyüpspor izleteceklerini söyledi.

Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında Eyüspor, konuk ettiği Adanaspor’u 1-0 mağlup etti.

Karşılaşmanın ardından basın toplantısında maçı değerlendiren Eyüpspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, “Mutluyuz. 3 puan önemliydi. Zor da bir maç oldu. Adanaspor’un da kazanma ihtiyacı vardı. Oyuncularım mücadele anlamında gayretli olduğunu gördüm. Hak ettiğimiz 3 puan aldık. Çok da fazla pozisyon vermedik. Hatalarımız da var, kaçırdığımız pozisyonlar var. Bunlara biraz daha dikkat etmemiz gerekiyor. Onları atsak daha rahat olurduk” dedi.

1. Lig’de Eyüpspor’un hedef takım olduğunun altını çizen Üzülmez, “Önceki maçlara oranla daha doğru işler yaptık. Hedef takım içerisinde olduğumuz zaman bize karşı takımlar maksimum performans gösteriyorlar. Acı çeke çeke maçları kazanacağız. Adanaspor takımını da tebrik ediyorum bizim için hak edilmiş bir 3 puan. Önümüzdeki maçlarda kazanma alışkanlığı olan bir Eyüpspor takımı izleteceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kaplan: Hak etmediğimiz mağlubiyet aldık

Adanaspor Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, 1-0 kaybettikleri Eyüpspor karşılaşması sonrası yaptığı açıklamada, “Hak etmediğimiz mağlubiyet aldık” dedi.

Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında Adanaspor, Eyüpspor ile karşılaştığı maçta sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Maçın ardından basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan Adanaspor Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, “Hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Maçın genelinde baktığımız zaman topun çoğu bizde olmasına rağmen kazanmak için oynadığımız bir maçtı. Üçüncü bölgede istediklerimizi yapamasak da oyuncularımızı mücadelelerinden ötürü yürekten kutluyorum. Penaltıya gelecek olursak, uzaktan yakından penaltı değildi. Futbolda bazı gerçekler vardır; kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. Biraz kızgınlıklarım var. Hakemleri kutluyorum. Akşam pozisyonu izleyeceğiz, inşallah ben yanılmış olurum” diye konuştu.

Hafta içi karşılaşmayla ilgili yapılan taktik çalışmasına göre, bugün Eyüpspor’da farklı oyuncular oynadığına dikkat çeken Kaplan, “Bizim beklerimize söylediğimiz şeyler vardı. Eyüpspor’un hızlı oyuncularına karşı dikkatli olmak için. İkinci bölgede karşılayıp hızlı hücuma gitmek istiyorduk. Oyuncularımı kutluyorum, iyi savaştık. Son dakikaya kadar baskıyı da kurduk. Sadece üçüncü bölgede üretkenliği bulamadık” ifadelerini kullandı.

Leave a comment