NAVİGASYON

Tarihçe Sponsorluk Onursal Başkan Yönetim Kurulu

 

Onursal Başkan

 

 

Eyüp Belediye Başkanı ve Eyüpspor Onursal Başkanı REMZİ AYDIN

 

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 1965  Eyüp doğumludur. Aslen Giresunludur. Eyüp Silahtarağa İlkokulu ve Eyüp Lisesi’ni bitiren Aydın, 1 yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde okuduktan sonra 1989 yılında  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisans çalışması yapan Remzi Aydın, 1991 yılından 2014 Şubat ayına kadar kendi ofisinde serbest avukatlık yaptı.

Siyasi hayatına 2004 yılında Belediye Başkan Aday Adayı olarak başlayan Aydın,2006’da  İstanbul Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı,  2009’da Belediye Başkan Aday Adayı ve İl Genel Meclis Üyeliği, Eyüp Belediye Başkan Danışmanlığı,  2010’da  İl Encümen Üyeliği, 2011 yılında Genel Seçimler 2. Bölge SKM Başkan Yardımcılığı yaptı. Aydın aynı yıl İl Genel Meclisi AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve sözcülüğüne seçildi. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den aday olarak Eyüp Belediye Başkanı seçildi.

Sosyal sorumluluk projeleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve Derneklerle gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarıyla da dikkat çeken Remzi Aydın , “Geleneksel Sporlar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği”, “Kızılay Bayrampaşa Şube Başkanlığı”, “Yeryüzü Doktorları Derneği Üyeliği”, “Hayat Sağlık Vakfı”, “İnsan ve Medeniyet Hareketi ve Girişimci İşadamları Vakfı Üyeliği”, “İl Genel Meclisi Yeşilay Dostluk Grubu Başkanlığı”, “Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği”, “Yardım Eli Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği” ve “Başakşehirspor Yönetim Kurulu Üyeliği“ de yaptı. Futbol, Voleybol, Yüzme sporlarıyla ilgilenen ve karate sporunda ayrıca lisansı bulunan Remzi Aydın, çeşitli dergi ve gazetelerde de köşe yazarlığı yaptı (İstanbul Barosu Dergisi, Yerel Siyaset Dergisi, Türk Edebiyatı, Aydınses)

İngilizce ve Arapça bilen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 
EYÜPSPOR Kulübü Resmi İnternet Sitesi © Tüm hakları saklıdır. Sitedeki içerik izinsiz kullanılamaz.