Türk futbolunda çok farklı bir başkan profili; Murat Özkaya ve Eyüpspor…

Türk futbolunun asırlık çınarlarından 103 yıllık Eyüpspor’a mali, sportif ve tesisleşme anlamında sınıf atlatan başkan Murat Özkaya, farklı bir başkan profili çiziyor. Özkaya, saha içinde işler kötü de gitse centilmen tavırlarıyla büyük takdir topluyor.

Maç önü top toplayıcı çocuklarla saha kenarında sohbet eden, tribüne çıkıp taraftarı motive etmeye çalışan, yeri geldiğinde kavgaları ayıran, küme düşen takım oyuncularını teselliye ilk koşan, kazansa da kaybetse de takımının yanında duran ve rakibi tebrik etmeyi bilen farklı bir başkan profili; Murat Özkaya…

Saha dışında çizdiği profille Türk futboluna değer katan isimlerden Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya, Bandırmaspor’la oynanan gergin serinin ardından da büyük takdir topladı.

İki takım arasında geçmişten gelen gerginlik Play-Off serisine taşınırken, Eyüp’te ve Bandırma’da oynanan karşılaşmalarda tribün olaylarına rağmen karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluş kameralarına güzel görüntüler yansıdı.

Geçtiğimiz hafta sahaya inerek küme düşen Kocaelispor oyuncularını tek tek teselli eden Başkan Özkaya, Suat Arslanboğa’nın eleştiri topladığı maçta; çok konuşulan penaltı kararı ve iptal edilen gol tartışmalarına karşın, Play-Off yarı finalinde elendikleri Bandırmaspor oyuncularını tebrik etmek için sahaya indi. Kendi takım oyuncularını teselli eden Özkaya, rakip takım oyuncularına da final başarısından ötürü tek tek kutladı.

EYÜPSPOR’UN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Futbola Beşiktaş altyapısında başlayan ve bir süre oynadıktan sonra Galatasaray basketbol takımında forma giyen Murat Özkaya, doğup büyüdüğü Eyüpspor’da başkanlık görevine gelerek kulübün çehresini değiştiren isim oldu.

Başkan Özkaya, göreve gelir gelmez ilk olarak kulübün 13 milyon TL olan borcunu kapattı ve tüm temlikleri kaldırdı.

2019-20 sezonunda 2. Lig’de küme düşme hattında göreve başlayan Özkaya yönetiminde Eyüpspor, önce ligde kalmayı başardı. 

Leave a comment